• Mulan

  • Ultras

    ★★

  • Just sing!

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★½

  • DAU. Natasha

    ★★★★

  • Last and First Men

  • Mare

  • Encounters

  • The Salt of Tears

    ★★★★½

  • Father

    ★★★

  • Servants

    ★★★★½

  • Road to Roma

  • Feels Good Man

  • The Killing of Two Lovers

  • Horse Girl

  • Wendy

    ★★★

  • The Glorias

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Kajillionaire

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Night Murder

  • Little Women

  • 1917

    ★½

  • Kontora

    ★★★★½

  • Klaus

  • Rebooted

  • The Fall

  • The Middleman

  • Terminator: Dark Fate

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • White Eye

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Muscle

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Africa

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Twentieth Century

  • Proxima

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Incitement

    ★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ★★★½

  • White on White

  • Psychomagic, a Healing Art

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • The Painted Bird

  • Guest of Honour

    ★★★

  • Corpus Christi

  • The King

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra