• Rorschach

  • Adithattu

    ★★★

  • Innale Vare

  • Vikram

    ★★★★★

  • Kuttavum Shikshayum

    ★★★½

  • 12th Man

    ★★

  • Meri Awas Suno

    ★★½

  • Jo & Jo

    ★★½

  • Puzhu

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • CBI 5: The Brain

  • Jana Gana Mana

    ★★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★★

  • Beast

  • Attack

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Pathrosinte Padappukal

  • Lalitham Sundaram

    ★★

  • Salute

    ★★

  • Night Drive

    ★★★

  • Pada

    ★★★★

  • Naradan

    ★★½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • Veyil

    ★½

  • Upacharapoorvam Gunda Jayan

  • Member Rameshan 9aam Ward

    ½

  • Aaraattu

    ½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Archana 31 Not Out

  • Mahaan

    ★★½

  • Bro Daddy

    ★★

  • Mudhal Nee Mudivum Nee

    ★★★½

  • Bhoothakaalam

    ★★★½

  • Hridayam

    ★★★

  • Meppadiyan

    ★★★

  • Randu

    ★½

  • Super Sharanya

    ★★★

  • Keshu Ee Veedinte Nadhan

    ½

  • Madhuram

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Meow

  • 83

    ★★★

  • Ajagajantharam

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sumesh & Ramesh

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Bheemante Vazhi

    ★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★

  • Kaaval

    ½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Aaha

    ½

  • Jan-e-Man

    ★★★★

  • Ellam Sheriyakum

    ½

  • Seen It!

    ★★★★

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★½

  • Kurup

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★½

  • Bhramam

    ½

  • Sunny

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Kaanekkaane

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • #Home

    ★★

  • Kuruthi

    ★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Sara'S

  • Cold Case

  • Cinema Bandi

    ★★★½

  • Nizhal