Sort by

Shaik⚡ has logged 599 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor

Doctor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Antim: The Final Truth

Antim: The Final Truth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Volver

Volver

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coma

Coma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry