Buddy has logged 63 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gothika

Gothika

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
26
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weekend at Bernie's II

Weekend at Bernie's II

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project X

Project X

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry