Sort by

Buddy has logged 261 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Max Reload and the Nether Blasters

Max Reload and the Nether Blasters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hitman

Hitman

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doom

Doom

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mostly Ghostly: Have You Met My Ghoulfriend?

Mostly Ghostly: Have You Met My Ghoulfriend?

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry