• Night Teeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Intrusion

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Max Reload and the Nether Blasters

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★½

  • Go!

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Office Uprising

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Breaking In

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★