shahbakht has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dave Chappelle: Live in Real Life

Dave Chappelle: Live in Real Life

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead

The Dead

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
04
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hud

Hud

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hombre

Hombre

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sleep

The Big Sleep

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry