Sort by
  • Alkhallat+

    ★★★★

  • Alhamour H.A

    ★★★★

  • Sattar

    ★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★★

  • Bubble

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Mimi

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Aalgak (meet you)

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • أربعون عاماً وليلة

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Little Bird

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Your Eyes Tell

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Extra Footage

    ★★★★½

  • Pawn

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • المجمعة

    ★★★★

  • Plastic Inferno

    ★★★★

  • Ambitious

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★½

  • Lumieres

    ★★★★

  • Oudah

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★

  • Senses

    ★★★★

  • Mones

    ★★½

  • Morning smoke

    ★★★★

  • Red Circle

    ★★★½

  • Salam Kaka

    ★★★★

  • Traveler

    ★★★★½

  • A Chocolate Tale

    ★★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★★

  • The 8th Day of the Week

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★½

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Yes-People

    ★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Garden of Evening Mists

    ★★★★