• Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Monster House

    ★★

  • Silent Hill

    ★★

  • Double Down

    ½

  • BIONICLE 3: Web of Shadows

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Son of the Mask

    ½

  • Blade: Trinity

    ★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★½

  • Bionicle 2: Legends of Metru Nui

  • Shark Tale

    ★½

  • Yu-Gi-Oh! The Movie

    ★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ½

  • Spy Kids 3-D: Game Over

    ★★★

  • Holes

    ★★★

  • Making of Despiser

    ★★★★★

  • Despiser

    ★½

  • The Core

    ★★½

  • Ghost Ship

    ★½

  • The Adventures of Pluto Nash

    ½

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★

  • The Master of Disguise

    ½

  • Men in Black II

    ★★★

  • Eight Legged Freaks

    ★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★½

  • Death to Smoochy

    ★★★½

  • Thir13en Ghosts

    ★★

  • Hannibal

    ★½

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

    ½

  • Faust: Love of the Damned

  • End of Days

    ★★½

  • The Scooby-Doo Project

    ★★★★½

  • Inspector Gadget

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Office Space

    ★★★★★

  • Antz

    ★★★

  • Rush Hour

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Flubber

  • Good Burger

    ★★★★★

  • Space Jam

    ★★★★

  • The Sweeper

    ★★★

  • Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

    ★★★

  • Johnny Mnemonic

    ★★★★

  • Junior

    ★★★★

  • Surviving the Game

    ★★★★

  • Robot in the Family

    ½

  • Ace Ventura: Pet Detective

    ★★★

  • GetEven

    ½

  • Super Mario Bros.

    ★★★

  • Army of Darkness

    ★★★★½

  • Gayniggers from Outer Space

    ★★

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★★

  • Hudson Hawk

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

    ★★½

  • Gremlins 2: The New Batch

    ★★★★½

  • Vampire's Kiss

    ★★★★

  • The Blob

    ★★½

  • Akira

    ★★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★

  • Slugs

    ★★★

  • The Lost Boys

    ★★★★

  • TerrorVision

    ★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Roar

    ★★★★½

  • Evilspeak

    ★★★½

  • Drunken Master

    ★★★★★

  • Pumping Iron

    ★★★★★