Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
AEW Full Gear 2021

AEW Full Gear 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Double Down

Double Down

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
36 Husbands

36 Husbands

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GetEven

GetEven

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Sweeper

The Sweeper

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hannibal

Hannibal

2001
×
★½
Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legends of the Hidden Temple

Legends of the Hidden Temple

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pedal Movie

The Pedal Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry