• The Sacrifice

    ★★★★★

  • Hedgehog in the Fog

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★★

  • The Fabulous Baron Munchausen

    ★★★★★

  • Touch of Evil

    ★★★★★

  • Shadows of Forgotten Ancestors

    ★★★★★

  • The Brown Bunny

    ★★★★★

  • Autumn Almanac

    ★★★★★

  • Sansho the Bailiff

    ★★★★★

  • The Adventures of Baron Munchausen

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • The Wind Will Carry Us

    ★★★★★

  • Love Streams

    ★★★★★

  • Opening Night

    ★★★★★

  • Fanny and Alexander

    ★★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • Damnation

    ★★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★★