• Happiness Continues

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★½

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • White Boy Rick

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★

  • The Upside

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★½

  • The Glass Castle

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Circle

  • Gilbert

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Person to Person

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★½

  • The Girl on the Train

    ★★★