bira🧸 has logged 14 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Condolences

Deep Condolences

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pin Up Girl

Pin Up Girl

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
His Musical Career

His Musical Career

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dreams of Toyland

Dreams of Toyland

1908
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love That Pup

Love That Pup

1949
×
Read the review Edit this entry