Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Little Girl Who Sold the Sun

The Little Girl Who Sold the Sun

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Never on Sunday

Never on Sunday

1960
×
Edit this entry  
14
The Stones in the Park

The Stones in the Park

1969
×
Edit this entry  
12
Cabaret

Cabaret

1972
×
Read the review Edit this entry  
11
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Breaking Glass

Breaking Glass

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bernice Bobs Her Hair

Bernice Bobs Her Hair

1976
×
Read the review Edit this entry  
04
Addicted to Murder

Addicted to Murder

1995
×
Edit this entry  
01
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
Edit this entry  
27
With Six You Get Eggroll

With Six You Get Eggroll

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
Modesty Blaise

Modesty Blaise

1966
×
Edit this entry  
27
Luv

Luv

1967
×
Read the review Edit this entry  
26
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rita, Sue and Bob Too

Rita, Sue and Bob Too

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Abigail's Party

Abigail's Party

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peep

Peep "TV" Show

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
22
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Get Real

Get Real

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Edit this entry  
18
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
Edit this entry  
17
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unmade Beds

Unmade Beds

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
They Eat Scum

They Eat Scum

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
Edit this entry  
08
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
This Is Hardcore

This Is Hardcore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
Edit this entry  
06
Cannibal Girls

Cannibal Girls

1973
×
★★★
Edit this entry  
04
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Edit this entry  
04
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
Edit this entry  
03
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
Edit this entry  
01
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kaitô Ruby

Kaitô Ruby

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Grind

Grind

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry