Sort by
  • Hawa

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Rehana Maryam Noor

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Superman: Red Son

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Bombshell

  • The Irishman

  • Knives Out

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Debi

    ★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Kingdom of Clay Subjects

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Chorabali

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Television

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • American Reunion

    ★★★★

  • Liberal Arts

    ★★★½

  • A Very Harold & Kumar Christmas

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Cars 2

  • X-Men: First Class

  • The Hangover Part II

  • Melancholia

  • Megan Is Missing

    ★★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★★½

  • Easy A

    ★★★½

  • Abohomaan

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★½