Sort by

bella 👻🖤✨ has logged 23 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry