• The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Woodstock

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • The Silence

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Darlin'

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½