Sort by

sfsfaaz has logged 119 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
He Dies At The End

He Dies At The End

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Wind

Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Our Planet: Behind The Scenes

Our Planet: Behind The Scenes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Hole Apocalypse

Black Hole Apocalypse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★½
Edit this entry  
20
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Street Player

The Street Player

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry