Sort by

sfsfaaz has logged 414 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Q

John Q

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Box

The Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Paranormal

Paranormal

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
Read the review Edit this entry  
24
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chasing Ice

Chasing Ice

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★
Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Circle

Red Circle

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Malcolm X Drum Circle

Malcolm X Drum Circle

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Circle

The Circle

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Plastic Inferno

Plastic Inferno

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
المجمعة

المجمعة

2020
×
★★
Edit this entry  
05
سليل

سليل

2020
×
½
Edit this entry  
05
الأبدي

الأبدي

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
رامبلر

رامبلر

2020
×
Edit this entry  
05
Nostalgia

Nostalgia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Depth of Field

Depth of Field

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
رحلة الركاب

رحلة الركاب

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ambitious

Ambitious

2020
×
★★½
Edit this entry