Sort by
  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • A Secret Love

  • Extraction

  • Onward

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Venom

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Death of a Nation

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½