Enzo has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma' Rosa

Ma' Rosa

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Silver Hawk

Silver Hawk

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★★
Edit this entry  
13
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bicentenario

Bicentenario

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Respect

Respect

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Men of Crisis: The Harvey Wallinger Story

Men of Crisis: The Harvey Wallinger Story

1971
×
★★★★
Edit this entry  
21
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★★★
Edit this entry