• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • An Audience with Adele

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Someone Has to Die

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★