Sort by

Adryon has logged 661 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Going in Style

Going in Style

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
Edit this entry  
04
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Rescued by Rover

Rescued by Rover

1905
×
Read the review Edit this entry  
01
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry