Gianna has logged 22 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Panic Button

Panic Button

2011
×
½
Edit this entry  
04
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
02
Madame

Madame

2017
×
★★
Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Edit this entry  
02
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★
Edit this entry  
01
The Feels

The Feels

2017
×
½
Edit this entry  
01
The Boys in the Band: Something Personal

The Boys in the Band: Something Personal

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry