Sort by

🇵🇱 Steve G has logged 1,033 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Arthur

Arthur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
K-9

K-9

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Remote Control

Remote Control

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let It Ride

Let It Ride

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Outrageous Fortune

Outrageous Fortune

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sundown

Sundown

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Memory

Memory

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Burning Sea

The Burning Sea

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tale of King Crab

The Tale of King Crab

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fadia’s Tree

Fadia’s Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunt

Hunt

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Retaliators

The Retaliators

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ultrasound

Ultrasound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Who Killed the KLF?

Who Killed the KLF?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sing a Bit of Harmony

Sing a Bit of Harmony

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry