Sort by

🇵🇱 Steve G has logged 75 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Black Cat

The Black Cat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We All Scream for Ice Cream

We All Scream for Ice Cream

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Right to Die

Right to Die

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
West 11

West 11

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pressure Point

Pressure Point

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Man Between

The Man Between

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valerie on the Stairs

Valerie on the Stairs

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Screwfly Solution

The Screwfly Solution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pelts

Pelts

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Intruder

The Intruder

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sounds Like

Sounds Like

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Rams

Rams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The V Word

The V Word

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Family

Family

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Damned Thing

The Damned Thing

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's a Gift

It's a Gift

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Imprint

Imprint

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Highlander

Highlander

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Haeckel's Tale

Haeckel's Tale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
Read the review Edit this entry  
14
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Josep

Josep

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
About Some Meaningless Events

About Some Meaningless Events

1974
×
Read the review Edit this entry  
12
The Two-Headed Spy

The Two-Headed Spy

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Laughing Gravy

Laughing Gravy

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Dot

Red Dot

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pick Me Up

Pick Me Up

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
County Hospital

County Hospital

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Helpmates

Helpmates

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fair Haired Child

The Fair Haired Child

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cassandra Crossing

The Cassandra Crossing

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry