Sort by

Steve G has logged 78 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Insult

The Insult

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mama

Mama

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Berlin Falling

Berlin Falling

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry