• Apollo 11

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Serenity

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • The Last Laugh

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Benjamin

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • Giant Little Ones

    ★★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Don't Come Back from the Moon

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Certain Women

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★½

  • Lava

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★★★