• Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • See You Soon

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • I Still Believe

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Adventure of A.R.I.: My Robot Friend

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Crawlers

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • The Photograph

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • My Valentine

  • McMillion$

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Wander Darkly

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Fight

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Herself

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • The Turning

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • My Spy

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • The Grudge

    ★★