• Let Them All Talk

    ★★★★

  • Songbird

  • The Prom

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • All My Life

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Monday

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Way I See It

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • Cut Throat City

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Infamous

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★