• Fatherhood

    ★★★

  • Asking For It

  • In The Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Finding You

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • We Broke Up

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Long Weekend

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Songbird

  • The Prom

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • All My Life

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★