Sort by

Sethsreviews has logged 47 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maelström

Maelström

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gully

Gully

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Firm

The Firm

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry