Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emily

Emily

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jesus Revolution

Jesus Revolution

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murdaugh Murders: A Southern Scandal

Murdaugh Murders: A Southern Scandal

2023
×
Edit this entry  
25
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sr.

Sr.

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Explorers

Explorers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry