• The Holdovers

    The Holdovers

    ★★★★★

    Paul’s lazy eye was throwing me off 10/10 movie though perfect Christmas movie

  • Upgraded

    Upgraded

    ★★★

    Barely a movie about upgrades

  • Anyone But You

    Anyone But You

    ★★★★

    Cute

  • NYAD

    NYAD

    ★★★½

    and I can barely even swim

  • Queenpins

    Queenpins

    ★★★

    Coupon corruption is so fun to watch

  • See How They Run

    See How They Run

    ★★★½

    The parallels were unmatched

  • Wonka

    Wonka

    ★★★★

    It’s clear how much Hugh Grant liked filming this

  • Mean Girls

    Mean Girls

    ★★½

    Unfortunately, the only good parts of this movie were Gretchen and Karen

  • Society of the Snow

    Society of the Snow

    ★★★★½

    Such a great film about man’s determination to survive and the strength it takes to overcome

  • Poor Things

    Poor Things

    ★★★★★

    A movie about my dream of both Get Out and Frankenstein

  • Mother's Day

    Mother's Day

    ★½

    Julia Robert’s bob did not bob how it should have bobbed

  • Migration

    Migration

    ★★★

    This was such a fun watch so surprisingly