Sort by

sethbgvt has logged 764 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Loving Adults

Loving Adults

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ricky Gervais: Armageddon

Ricky Gervais: Armageddon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
The Death of Kevin Carter: Casualty of the Bang Bang Club

The Death of Kevin Carter: Casualty of the Bang Bang Club

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
May December

May December

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jim Gaffigan: Dark Pale

Jim Gaffigan: Dark Pale

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen Women

Thirteen Women

1932
×
★★★
Edit this entry  
05
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bantú Mama

Bantú Mama

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Drowning Man

A Drowning Man

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Summer

Eternal Summer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Intimacy

Intimacy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fancy

The Fancy

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Old Dads

Old Dads

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Hunted

Night of the Hunted

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Puppetman

The Puppetman

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry