Sort by

sethbgvt has logged 156 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Feels

The Feels

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Ernie Biscuit

Ernie Biscuit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harvie Krumpet

Harvie Krumpet

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle

Uncle

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cousin

Cousin

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brother

Brother

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night Drive

Night Drive

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Truth or Drink

Truth or Drink

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spring Night, Summer Night

Spring Night, Summer Night

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Strange Calm

A Strange Calm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Fox Tale

A Fox Tale

2011
×
★★
Edit this entry  
28
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nevrland

Nevrland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sharks

The Sharks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaft

Shaft

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Affair

Love Affair

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
Snackpocalypse

Snackpocalypse

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Out in the Woods

Out in the Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
You'll Only Have Each Other

You'll Only Have Each Other

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tabula Rasa

Tabula Rasa

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frankie

Frankie

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
PARE

PARE

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Sickness

A Sickness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirit #1

Spirit #1

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sea Devil

Sea Devil

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry