Sort by

Seth has logged 34 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yours, Mine and Ours

Yours, Mine and Ours

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A & E: When Patients Attack

A & E: When Patients Attack

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Trader

The Trader

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Bran Nue Dae

Bran Nue Dae

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry