Sort by

Seth has logged 368 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big

Big

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whitney

Whitney

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry