Sethlikesfilms has logged 15 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry