• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Paddington 2

  • Justice League

  • Coco

  • It

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moana

  • Doctor Strange

  • The Accountant

    ★★★★½

  • Bad Moms

    ★★★

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Kung Fu Panda 3

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Paddington

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • The Equalizer

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Creep

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½