Sort by

Sequoia Throne has logged 34 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Culpa

Culpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry