Sort by

Jeremy has logged 34 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Light Blast

Light Blast

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
From Corleone to Brooklyn

From Corleone to Brooklyn

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Clones of Bruce Lee

The Clones of Bruce Lee

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shanghai Cobra

The Shanghai Cobra

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emergency Squad

Emergency Squad

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Up the Creek

Up the Creek

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Special Cop in Action

A Special Cop in Action

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gang War in Milan

Gang War in Milan

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robowar

Robowar

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terror on the Beach

Terror on the Beach

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trapped

Trapped

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Bucktown

Bucktown

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★
Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sheba, Baby

Sheba, Baby

1975
×
★★★
Edit this entry  
09
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Ninja 4: The Annihilation

American Ninja 4: The Annihilation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Pit

The Pit

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Telefon

Telefon

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry