Sort by
  • Madoff: The Monster of Wall Street

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Crime Scene: The Texas Killing Fields

    ★★★★

  • Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

    ★★★★

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Old People

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Untold: Operation Flagrant Foul

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • D.B. Cooper: Where Are You?!

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

    ★★★★

  • Meltdown: Three Mile Island

    ★★★★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★

  • The Bad Guys

  • Blood Sick Psychosis

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Facing Nolan

    ★★★½

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Truth and Lies: The Last Gangster

    ★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★★

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★½

  • Back to the Outback

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • American Rackets

    ★★★

  • Black Friday

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • The Acid King

    ★★★½

  • Escape from Death Block 13

    ★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★½

  • Encanto

  • Ron's Gone Wrong

  • Dave Chappelle: The Closer

  • New York Ninja

    ★★★½

  • All or Nothing: Toronto Maple Leafs

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Tampa Bay Lightning 2021 Stanley Cup Champions

  • Two Witches

    ★★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The 8th Night

    ★★★★

  • Midnight

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★