senseiparks has logged 46 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wes Anderson: From Above

Wes Anderson: From Above

2012
×
Edit this entry  
16
Wes Anderson: Centered

Wes Anderson: Centered

2014
×
Edit this entry  
15
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
15
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogville

Dogville

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
'E'

'E'

1981
×
Edit this entry  
02
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry