senseiparks has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Affliction

Affliction

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cue Ball Cat

Cue Ball Cat

1950
×
Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nirvana the Band the Show

Nirvana the Band the Show

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Heat Me Up, You Cool Me Down

You Heat Me Up, You Cool Me Down

2021
×
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry