Sort by
  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★½

  • The Letter Room

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★