Sort by

Yves has logged 24 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey to Greenland

Journey to Greenland

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Brothers and I

My Brothers and I

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Battle of Chile: Part I

The Battle of Chile: Part I

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry