Sort by
  • Doubles

  • Society of the Snow

  • The Killer

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Poor Things

  • Saltburn

  • El Conde

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

  • The Settlers

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ½

  • Il Buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • My Brothers and I

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Eduardo and Monica

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Happiest Guy in the World

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Phantom Thread

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★