• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★

  • Nanny

    ★★★★½

  • Master

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Royal Treatment

  • The 355

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Boxing Day

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • An Audience with Adele

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

    ★★★★

  • Adele One Night Only

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Kate

  • The Guilty

    ★★★½

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★½

  • Beckett

    ½

  • Free Guy

    ★★★½