Sort by

D. has logged 39 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
23
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry